מהו משחוק

משחוק הינו שילוב אלמנטים משחקיים בתוך זירות לא משחקיות על מנת ליצור הנעה והנאה.

שילוב מאפיינים משחקיים (כמו תחרותיות או תזמון משימות) בפעילות שאינה משחקית, כאמצעי להשגת מטרה לימודית, חברתית או התנהגותית, אותה הגדיר המורה.

מקור: אפרת מעטוף, כלים גדולים קטנים

 https://digitalpedagogy.co/

מי אני?

שמי ורד בנדיקט, מורה ומחנכת בבית החינוך 'גאון הירדן דרכא', בעלת MA בייעוץ חינוכי ותעודת הוראה בחינוך המיוחד.

מאז ומעולם האמנתי כי אפשר ללמוד אחרת.. הכנסתי משחקים לכיתה כדי להנגיש לתלמידים את הלמידה, הבחנתי כי ההישגים לא יורדים ואף ההפך! בנוסף לחווית ההצלחה, הייתה גם הנאה גדולה מהשיעור!

לפני כשלוש שנים התחלנו ללמד אחרת.. מנהלת חטיבת ביניים הדליקה ניצוצות בעיניים של כולנו ואיפשרה לנו ללמד קורס אחד לבחירתנו!! מתחום חוזקותנו! לימדתי 'אושר מקוון' ובסמסטר שאחריו – קורס משחוק! בקיץ, מנהל בית החינוך האמין כי הקמת מרכז משחוק חוויתי, בו נסייע למורים להעשיר את שיעוריהם ולתלמידים ללמוד ביתר קלות – הוא דבר אפשרי. חברתי לאלעד, מנהל הספריה שהקצה מקום בספריה למרכז ואף עיצב אותו. התחלתי ליצור תכנים בשפת הכרטיסיות של דרכא. התמיכה מכל הגורמים רבה ולכולם התודה! תודה על האפשרות להגשים חלום.

השינוי מתחיל בנו, המורים שנכנסים לכיתה יום-יום ולפניהם 30 זוגות עיניים מנצנצות. להם אנו חבים את הקניית המיומנויות איתם ייצאו לעולם האמיתי, בעידן של חדשנות, יזמות ויצירתיות -לא מחכים עוד לאף אחד! יוזמים, עושים, משפיעים!

הכניסו class לכיתה \ לפעולה \ לקבוצה שלכם והתחילו להנות מהלמידה.

מהו משחוק

למי המרכז נותן מענה

לכולם! אנשי חינוך, מורים, מדריכי נוער, חיילים, משפחות וכל מי שצריך או רוצה לבנות פעילות / שיעור ולשלב בו אלמנטים משחקיים. המענה הניתן הוא מענה חינוכי-פדגוגי והוא החיבור בין המתודה לפדגוגיה וסיוע בחשיבה יצירתית לצורך בניית מערך שיעור או פעילות. באינטרנט ישנם אתרים רבים, משחקים אינסוף, פלטפורמות ליצירת משחקים וכלים דיגיטליים רבים. אך אין מקום אחד שמאגד בתוכו את כולם ובעיקר נותן את המענה האנושי שמסייע לחבר בין הפדגוגיה או התוכן לכלי המתאים או למתודה המתאימה. כאן אנחנו נכנסים - מהות המרכז שלנו הוא החיבור האנושי, מקום המחבר בין בני אדם בחשיבה משותפת ומתן מענה אנושי וסיוע לצרכים שעולים.

מהם אלמנטים משחקיים

כיף, משוב תכוף, שלבים, תגים, כללים וחוקים, מטרה משחקית, אתגר ורמות.
מהם אלמנטים משחקיים

בשביל מה למשחק?

המשחק מהווה זירה בה התלמיד יכול להתנסות בתחומים רבים בחייו מבלי לסכן דבר. אימון זה גורם לו להסרת המגננות והחששות ובכך מתפנה התלמיד ללמידה מתוך מוטיבציה פנימית שמעורר בו המשחק. משחק הוא דבר כל כך בסיסי ומהווה בסיס טבעי להתפתחותנו. באמצעות משחוק נחשף התלמיד למיומנויות וכישורי למידה מגוונים, אותם הוא צריך למאה ה-21. למשל: עבודת צוות, איפוק וסבלנות, עמידה בכללים, יצירתיות ואסטרטגיות.
בשביל מה למשחק?
דרכא
גאון הירדן
המרכז שוכן בעמק יפייפה - עמק
המעיינות, בלב הסיפרייה האזורית
הממוקמת בבית החינוך "גאון
הירדן-דרכא" שבקיבוץ נווה איתן.

ליצירת קשר לתיאום פגישה או להיוועצות
ניתן לכתוב למייל: veredariel9@gmail.com

 

Site By Imaginet © כל הזכויות שמורות 2017